www.stering.se

Resultat 2020

Totalt antal löpare: 34


The Big Flogsta Rush

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Henrik "Göstabacken " Johansson 00:48:48
2 Fredrik "Monoski" Johansson 00:49:25
3 Pang "Stöten" Pang 00:50:25
4 Henrik "Afterskitrubaduren" Ekström 00:50:40
5 Niklas "Sälen" Hagberg 00:52:02
6 Andreas "Lapporten" Karlsson Leksäther 00:52:32
7 Hugo "Storsnasen" Brink 00:55:07
8 Anders "Folk och Försvar" Roos 00:55:13
9 Rolf "”De blir helikopter”" Mellander 00:57:07
10 Fredrik "Abiskojaure" Lund 00:58:07
11 Erik "Ursprungsbefolkslappjäveln" Nordin 01:02:00
12 Maria "Lämmeln" Nilsson Hagberg 01:02:16
13 Sara "Fjell-gasell" Ström 01:02:17
14 Oskar "Fribajsarn" Ström 01:17:12


The Big Flogsta Rush Small Small

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Helena "Besseggen" Öhrvik 00:18:52
2 Erik "Mygg" Sjögren 00:22:22
3 Viktor "Northug" Hagberg 00:24:14
4 Maria "Fjällan" Johansson 00:33:29
5 Emil "Lillfjället" Börstad 00:33:30
6 Simon "Björnen" A. Cedermark 00:38:25
7 Hanna "Snö" Öhrvik 00:38:38
8 Anders "Björn" Öhrvik 00:38:40
9 Per "Pessisjåkka" Andersson Öhrvik 00:38:42
10 Andreas "Fjällen" Börstad 00:40:42
11 Knut "Sonfjället" Börstad 00:40:42
12 Isabel "Snöflingan" A. Cedermark 00:48:07
13 Carina "Breda brädan" Cedermark 00:48:08
14 Oscar "Pingvinen" A. Cedermark 01:07:30
15 Cristian "Frost i skägget" Alarcón 01:07:31
16 Moa "Renskavet " Ström 02:14:05
17 Astrid "Fjällen" Loveday 02:14:05


The Big Flogsta Rush Small Small, Hund-klassen

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Yoshi "En hund, på riktigt alltså" Öhrvik 00:38:39


The Big Flogsta Rush, Ta Det Kallt-klassen

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Fredrik "Gunde Stenmark" Lybeck 00:02:23
2 Pokerhenke "Nåjden" Alin DNF

Kräftskivan 2020

Totalt antal på kräftskivan: 35
  Förnamn Artistnamn Efternamn
1 Oscar "Pingvinen" A. Cedermark
2 Simon "Björnen" A. Cedermark
3 Isabel "Snöflingan" A. Cedermark
4 Cristian "Frost i skägget" Alarcón
5 Pokerhenke "Nåjden" Alin
6 Per "Pessisjåkka" Andersson Öhrvik
7 Hugo "Storsnasen" Brink
8 Emil "Lillfjället" Börstad
9 Andreas "Fjällen" Börstad
10 Knut "Sonfjället" Börstad
11 Carina "Breda brädan" Cedermark
12 Henrik "Afterskitrubaduren" Ekström
13 Niklas "Sälen" Hagberg
14 Viktor "Northug" Hagberg
15 Fredrik "Monoski" Johansson
16 Henrik "Göstabacken " Johansson
17 Maria "Fjällan" Johansson
18 Andreas "Lapporten" Karlsson Leksäther
19 Kenny "Laven" Kvarnströ
20 Astrid "Fjällen" Loveday
21 Fredrik "Abiskojaure" Lund
22 Fredrik "Gunde Stenmark" Lybeck
23 Rolf "”De blir helikopter”" Mellander
24 Isabelle "Renen" Nesterud
25 Maria "Lämmeln" Nilsson Hagberg
26 Erik "Ursprungsbefolkslappjäveln" Nordin
27 Pang "Stöten" Pang
28 Anders "Folk och Försvar" Roos
29 Erik "Mygg" Sjögren
30 Sara "Fjell-gasell" Ström
31 Moa "Renskavet " Ström
32 Oskar "Fribajsarn" Ström
33 Anders "Björn" Öhrvik
34 Helena "Besseggen" Öhrvik
35 Hanna "Snö" Öhrvik
Till toppen >>
BFR
2020 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2019 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2018 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2017 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2016 >>
   Resultat >>
   krönika >>
   info >>
______
2015 >>
   Resultat >>
   krönika >>
   info >>
______
2014 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2013 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2012 >>
   Kryddskämt >>
   Resultat >>
   krönika >>
   info >>
______
2011 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
   info >>
______
2010 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
   info >>
______
2009 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2008 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2007 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2006 >>
   Resultat >>
   bilder >>
______
karta >>
   BFR >>
   BFRS & BFRSS >>
   Video >>

______
träningsprogram >>

sponsorer:
Favner Nordic
pearl izumi