www.stering.se

Resultat 2021

Totalt antal löpare: 41


The Big Flogsta Rush

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Henrik "Uno Svenningsson" Johansson 00:46:22
2 Pang "Jonas Rundberg" Pang 00:46:32
3 Henrik "Vasa" Ekström 00:47:38
4 Erik "Malmum" Malm 00:48:02
5 Fredrik "Draget" Johansson 00:48:27
6 Niklas "Krabban" Hagberg 00:50:42
7 Gusten "Bottenskrapet" Holm 00:52:33
8 Mårten "Atlantis" Bohman 00:53:59
9 Anders "Dala Djupgas" Roos 00:54:13
10 Hugo "Timmey" Brink 00:54:25
11 Kent "Das Boot" Werne 00:54:28
12 Fredrik "Ulven" Lund 00:56:35
13 Erik "Sjögurkan" Sjögren 01:00:57
14 Rolf "Bogvisiret" Mellander 01:01:36
15 Valter "Nemo" Sandar Ekström 01:07:54
16 Karoline "Nessie" Sandar 01:07:54
17 Alexandra "Baldrick" Howes 01:10:24
18 Mattias "Krabban" Nilsson 01:11:37


The Big Flogsta Rush Small Small

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Viktor "Titanic" Hagberg 00:22:58
2 Mårten "Rostiga revolvern" Lönnberg 00:23:12
3 Lisa "Red October " McRae 00:30:43
4 Elliot "Gammelgäddan" McRae 00:30:44
5 Tore "Korallen" Stering 00:33:01
6 Ola "Ankaret" Stering 00:33:02
7 Emil "Megalodon" Börstad 00:35:04
8 Maria "Andreas" Johansson 00:35:05
9 Knut "Svampbob" Börstad 00:37:31
10 Andreas "Raukt ner i vattnet" Börstad 00:37:47
11 Elin "Lilla sjöjungfrun" Hagberg 00:39:54
12 Maria "Gäddhäng" Nilsson Hagberg 00:39:56
13 Oscar "Valen" Cedermark 00:42:35
14 Carina "Valrossen" Cedermark 00:42:36
15 Isabel "Amöban" Cedermark 00:43:19
16 Saga "Fisken" Knutsson 00:43:19
17 Katarina "Kräftgången" Knuston 00:43:33


The Big Flogsta Rush, Ta Det Kallt-klassen

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Silje "Blåsfisken" Boman 00:00:32
2 Elsa "Sjöjungfrun" Holm 00:00:37
3 Maj "Havssköldpaddan" Holm 00:00:39
4 Louise "Bengt Öste" Holm 00:00:40
5 Johanna "Braxen" Burström 00:01:00
6 Elisabeth "Sänket" Wising 00:01:42

Kräftskivan 2021

Totalt antal på kräftskivan: 26
  Förnamn Artistnamn Efternamn
1 Mårten "Atlantis" Bohman
2 Hugo "Timmey" Brink
3 Isabel "Amöban" Cedermark
4 Carina "Valrossen" Cedermark
5 Henrik "Vasa" Ekström
6 Elsa "Sjöjungfrun" Holm
7 Maj "Havssköldpaddan" Holm
8 Louise "Bengt Öste" Holm
9 Gusten "Bottenskrapet" Holm
10 Alexandra "Baldrick" Howes
11 Fredrik "Draget" Johansson
12 Henrik "Uno Svenningsson" Johansson
13 Fredrik "Ulven" Lund
14 Mårten "Rostiga revolvern" Lönnberg
15 Erik "Malmum" Malm
16 Rolf "Bogvisiret" Mellander
17 Mattias "Krabban" Nilsson
18 Maria "Gäddhäng" Nilsson Hagberg
19 Pang "Jonas Rundberg" Pang
20 Anders "Dala Djupgas" Roos
21 Karoline "Nessie" Sandar
22 Erik "Sjögurkan" Sjögren
23 Tore "Korallen" Stering
24 Ola "Ankaret" Stering
25 Kent "Das Boot" Werne
26 Elisabeth "Sänket" Wising
Till toppen >>
BFR
2021 >>
   Resultat >>
______
2020 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2019 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2018 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2017 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2016 >>
   Resultat >>
   krönika >>
   info >>
______
2015 >>
   Resultat >>
   krönika >>
   info >>
______
2014 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2013 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2012 >>
   Kryddskämt >>
   Resultat >>
   krönika >>
   info >>
______
2011 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
   info >>
______
2010 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
   info >>
______
2009 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2008 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2007 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2006 >>
   Resultat >>
   bilder >>
______
karta >>
   BFR >>
   BFRS & BFRSS >>
   Video >>

______
träningsprogram >>

sponsorer:
Favner Nordic
pearl izumi