www.stering.se

Resultat 2019

Totalt antal löpare: 31


The Big Flogsta Rush

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Henrik "Finsk i sjön" Ekström 00:49:03
2 Helena "Såssilunkivi" Öhrvik 00:49:11
3 Fredrik "pankkitoiminta-pankkitoiminta" Borgström 00:49:58
4 Fredrik "Kalsarikännit" Johansson 00:51:41
5 Kristina "Mumin" Borgström 00:51:49
6 Rolf "Paavo Nurmi" Mellander 00:53:39
7 Niklas "Hemohes" Hagberg 00:54:19
8 Kent "Mika Myllylä" Werne 00:54:50
9 Mårten "Juha" Bohman 00:55:05
10 Fredrik "Ei saa peittää" Lund 00:56:29
11 Ola "Megapussi Sipsi" Stering 00:57:07
12 Anders "Käkkolikinen" Roos 00:59:26
13 Erik "Kypsä" Beijer 01:08:07
14 Maria "Marita" Nilsson Hagberg 01:08:09
15 Oskar "Jarmo" Ström 01:08:55


The Big Flogsta Rush, Barnvagnsklassen

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Mårten "Ranta runt i skogen " Lönnberg 00:28:28


The Big Flogsta Rush Small

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Theodor "Paina läppä sisän ja aava" Nordin 00:45:53
2 Erik "Åke Vilse" Nordin 00:45:54


The Big Flogsta Rush Small Small

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Maria "Filifjonkan" Boman 00:23:16
2 Viktor "Mumin" Hagberg 00:25:59
3 Erik "Kaptenski" Sjögren 00:27:30
4 Lovisa "Siski minuti" Stering 00:28:34
5 Madeleen "Parasta ennen " Rönnberg 00:29:19
6 Fredrik "Lybilainen" Lybeck 00:39:06
7 Hanna "Ruotsalainen" Öhrvik 00:39:22
8 Per "Perkele" Andersson Öhrvik 00:39:23


The Big Flogsta Rush, Ta Det Kallt-klassen

  Förnamn Artistnamn Efternamn Tid
1 Silje "Kippis" Boman 00:00:40
2 Mattias "M.A Numminen" Abrahamsson 00:00:44
3 Elin "Sauna" Hagberg 00:00:48
4 Fred "Helsinki" Hagberg 00:00:48
5 Ingrid "Kakkomajahuje" Boman 00:00:54

Kräftskivan 2019

Totalt antal på kräftskivan: 25
  Förnamn Artistnamn Efternamn
1 Mattias "M.A Numminen" Abrahamsson
2 Per "Perkele" Andersson Öhrvik
3 Erik "Kypsä" Beijer
4 Mårten "Juha" Bohman
5 Fredrik "pankkitoiminta-pankkitoiminta" Borgström
6 Kristina "Mumin" Borgström
7 Viktor "Mumin" Hagberg
8 Niklas "Hemohes" Hagberg
9 Fred "Helsinki" Hagberg
10 Elin "Sauna" Hagberg
11 Gusten "Mojlnanen" Holm
12 Fredrik "Kalsarikännit" Johansson
13 Fredrik "Ei saa peittää" Lund
14 Fredrik "Lybilainen" Lybeck
15 Mårten "Ranta runt i skogen " Lönnberg
16 Rolf "Paavo Nurmi" Mellander
17 Maria "Marita" Nilsson Hagberg
18 Erik "Åke Vilse" Nordin
19 Anders "Käkkolikinen" Roos
20 Erik "Kaptenski" Sjögren
21 Ola "Megapussi Sipsi" Stering
22 Oskar "Jarmo" Ström
23 Kent "Mika Myllylä" Werne
24 Helena "Såssilunkivi" Öhrvik
25 Hanna "Ruotsalainen" Öhrvik
Till toppen >>
BFR
2019 >>
   Resultat >>
______
2018 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2017 >>
   Resultat >>
   krönika >>
______
2016 >>
   Resultat >>
   krönika >>
   info >>
______
2015 >>
   Resultat >>
   krönika >>
   info >>
______
2014 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2013 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2012 >>
   Kryddskämt >>
   Resultat >>
   krönika >>
   info >>
______
2011 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
   info >>
______
2010 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
   info >>
______
2009 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2008 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2007 >>
   Resultat >>
   bilder >>
   krönika >>
______
2006 >>
   Resultat >>
   bilder >>
______
karta >>
   BFR >>
   BFRS & BFRSS >>
   Video >>

______
träningsprogram >>

sponsorer:
Favner
pearl izumi